21. 1. 2024

Sri Brahmam Praha 2024

Od chopper

Milí přátele a oddaní Šrí Brahmama.

S politováním Vám musíme oznámit, že letošní návštěva Šrí Brahmama v České Republice se ruší z důvodu náhlého zhoršení jeho zdravotního stavu.

Zdraví, věk a momentální zdravotní stav Šrí Brhamama mu letos tedy nedovolí podniknout cestu a absolvovat náročný program Satsangů v Praze. Během komunikace však úplně nevyloučil návštěvu příští rok. 

Všem, kteří darovali příspěvek na jeho cestu v tomto roce, vrátíme tuto částku na jejich účet nejpozději do 10.4. Pokud však chcete darovanou částku použít jinak ( ponechat ve fondu na potenciální návštěvu v příštím roce anebo věnovat ašrámu v Indii ) dejte nám prosím vědět na e-mail rkuba@atlas.cz nejpozději do 10.4. Pokud od Vás neobdržíme žádné instrukce, částku vrátíme na účet, z kterého peníze přišli. 

S přátelským pozdravem 

Richard Kuba, koordinátor

 

 

Vážení přátelé a oddaní Sri Brahmama,
pokoušíme se tedy letos na začátek Srpna opět zorganizovat Jeho návštěvu s doprovodem v Praze. Pobyt je naplánován na cca 1.8.-17.8. 2024 s tím, že satsangy by probíhaly opět v ZŠ Bílá v Dejvicích, přesný rozvrh bude doplněn později na webové stránky brahmam.cz, případně rozeslán na maily.

Zdali vše nakonec dobře dopadne, bude opět záležet především na průběhu Mistrova zdraví, ale v součastnosti je úplně v pořádku, vypadá skvěle a my pevně věříme, že návštěva zase proběhne. Jelikož systém pozvání a vydávání víz pro občany Indie do EU je dosti komplikovaný a i finančně náročnější proces, musíme začít s jeho přípravou již teď.
Stejně tak, stále více finančně náročnější jsou náklady na letenky, pronájmy sálu a techniky a náklady na Jeho pobyt zde. Je proto potřeba vybrat cca 100 tis. Kč.

Prosíme proto všechny příznivce a oddané, aby posílaly příspěvky na pokrytí nákladů Jeho pobytu:

na CZ číslo účtu 1015828032/3030

Pro platby ze zahraničí IBAN:
CZ54 3030 0000 0010 1582 8032, adresa majitele účtu – Richard Kuba, V Lesíčku 1, Praha 5

Děkuji předem za Vaše příspěvky a doufáme, že se všichni uvidíme na Jeho setkáních.
Richard Kuba, koordinátor.

Místo konání standartních satsangů:

Základní škola, Bílá 1, Praha 6, Dejvice (jako v předchozích letech). Aula nad tělocvičnou. Vchází se ne přes hlavní skleněné dveře školy, ale samostatnými dveřmi k tělocvičně vlevo od hlavního vchodu. Otevřená branka na dvůr školy je z Bílé ulice. Není třeba se předem přihlašovat. Škola je asi 200m od stanice Na Santince autobusu 131, který jezdí od metra Hradčanská (doba jízdy 7 minut). Nebo asi 850m od metra Dejvická, či 600m od tramvajových zastávek Thákurova a Lotyšská.
Jízdní řády pražské hromadné dopravy spolu s vyhledáváním spojů najdete na adrese www.dpp.cz. Zadejte „Na Santince“ jako cílovou zastávku pro autobus 131.

Přednášky a meditace jsou volně přístupné všem a zdarma. Na satsangy v Praze není třeba předem se přihlašovat. Vedení školy v Praze nás žádá, abychom do sálu nechodili v botách, prosíme o spolupráci a vezměte si přezůvky. Školu musíme po satsangu brzy zamknout, děkujeme za pochopení. Přístup do auly není bohužel bezbariérový. Musí se překonat schody asi jako do 2.patra.

kontakt: sri@brahmam.cz

Informace o ubytování v Praze

Poblíž místa konání je řada míst, kde je možné se ubytovat. Mezi levnější patří vysokoškolské koleje, které jsou přes léto nabízeny pro veřejnost. Na adrese www.studenthostel.cz je řada nabídek, přičemž v pěší vzdálenosti od ZŠ Bílá jsou např. koleje Sinkuleho, Orlík, Bubeneč a Dejvická. O několik zastávek autobusem dál je kolej Strahov.

U Vašeho příchodu na Satsang je možné se v případě zájmu zaregistrovat u vchodu do sálu. Prosím uveďte své jméno, telefonní kontakt a emailovou adresu pro zasílání informací. Dále je možné, v případě zájmu pro zasílání novinek mailem, udělat registraci přímo zde na webu v pravém menu. Děkujeme za Vaši vstřícnost a pochopení.

Jelikož ze strany několika oddaných Sri Brahmama padl dotaz na způsob případné finanční pomoci škole pro sirotky, útulku pro stařečky a ashramu, dovolujeme si Vám sdělit, že nejlepší a nejjednodušší způsob případné pomoci je přes internet, kde na odkazu www.sirotciindie.cz/e-shop/ můžete účelově vybrat částku a účel Vaší pomoci.